Do dyspozycji mieszkańców są pokoje 1, 2 i 3 osobowe spełniające wymagany standard tj. wieloosobowe 6m2, jednoosobowe ponad 9m2 na osobę.

W każdym pokoju znajduje się łazienka wyposażona w natryski, wanny, wc, umywalki, uchwyty służące osobom o ograniczonej sprawności. Powyższe urządzenia i sprzęt znacznie ułatwiają pracę personelu.

W każdym budynku są szerokie, przestrzenne korytarze z uchwytami przy ścianach dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynkach zamontowane są windy osobowe łączące wszystkie kondygnacje i ułatwiające poruszanie się oraz pochylnie umożliwiające przemieszczanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

Wszystkie pokoje zostały wyposażone w łączność sygnalizacji przyzywowej z dyżurkami pielęgniarek. Założona została instalacja przeciwpożarowa oraz monitoring, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i personelu. Zainstalowano 16 kamer z podglądem w dyżurkach ułatwiające personelowi sprawowanie dyżurów i służące bezpieczeństwu osób z zaburzeniami pamięci.

W ostatnich latach tj. 2006/7 wymienione zostały na nowe, kolorowe, antypoślizgowe wykładziny. Na holach i korytarzach całego budynku, wymieniono część okien oraz wyremontowano wyeksploatowane windy.